Vážené kolegyně, kolegové

Na oficiálních stránkách Odborového svazu dopravy předseda svazu, pan Luboš Pomajbík, publikoval následující „prapodivné prohlášení „(doslovná citace): „K vyhlášení stávkové pohotovosti ve firmě ARRIVA Morava a.s.

Zveřejněno: 21. leden 2021

Dne 18. 1. 2021 se společností se on-line jednání Rady ČMKOS.

Mimo jiné jsem informoval o vývoji situace v situaci, kdy se nachází vyjednávání kolektivní smlouvy ve firmě Arriva Morava a.s. a i znovu požádal o podporu projekcí stávkové pohotovosti i případné stávky.

Rada ČMKOS si ho vysadí:

"Rada ČMKOS vyjadřuje podporu, která se na to bude 3. 2020 proti zhoršování a mzdových podmínek."

Prosím tlumočte tuto podporu všem do žvanit.

Podpora OSD samozřejmě trvá.

Přeji mnoho úspěchů a pevné zdraví

Luboš Pomajbík předseda Odborového svazu dopravy dopravy“ (Konec citace)

Osobně se od tohoto, takhle formalizovaného prohlášení, distancuji.

Chápu, že vzhledem ke krizovému stavu a jeho následkům jsme všichni pod velkým tlakem. Dokážu i lidsky pochopit, že je občas potřeba se odreagovat. Nicméně pak ale v tom stavu nepíši do oficiálních stránek bláboly.

Bohužel to ale není jediný prohřešek pana předsedy. Už se jich poslední dobou nakupilo tolik, že zřejmě bude nutné sáhnout ze strany členů OSD k ráznějším či mimořádným opatřením. S tímto názorem nejsem ve svazu jediný.

Marek Sedlák

člen předsednictva Odborového svazu dopravy

K vyhlášení stávkové pohotovosti ve firmě ARRIVA Morava a.s. (osdopravy.cz)

www.osdopravy.cz